Задача, що містить суми двох і трьох доданків. МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 9
 
Мета: закріплювати вміння учнів виконувати усне віднімання і додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; учити працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати і робити математичні узагальнення, логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати охайність.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; таблиця з коротким записом задачі.
 
Хід заняття
 
І. Організаційний момент
Сьогодні в нас заняття звичайне,
Та вчить багато нас чого.
Хай буде воно для нас повчальним!
Запам'ятайте його!
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення
?? Гра «Допоможи мишці дістатися нірки»
520 + 440                           370 - 30
70 + 70                               700 - 300
200 + 400                           260 – 50                       220 + 340


2. Усне розв'язування задач
1) Для приготування салату взяли 380 г огірків, помідорів — на 70 г менше, ніж огірків. Скільки грамів салату отримали?

2) На спортивні змагання прибуло 100 дівчаток і 200 хлопчиків. Потім приїхали ще 110 дітей. Скільки дітей узяли участь у змаганнях?

ІІІ. Робота над темою заняття

1. Аналіз задачі, що містить суми двох і трьох доданків
У трьох цистернах було 890 л бензину. У першій і другій цистернах було 750 л, а другій і третій — 460 л. Скільки літрів бензину було у кожній цистерні?
- Міркуємо так: якщо від 890 відняти 750, то дізнаємося, скільки літрів бензину міститься у третій цистерні. Якщо від 890 відняти 460, то дізнаємося, скільки літрів бензину міститься у першій цистерні. Якщо від 750 відняти число, що означає кількість бензину у першій цистерні, то дізнаємося, скільки літрів бензину було у другій цистерні.
 
?? Фізкультхвилинка
Вийти з-за парти,
Стати всім в ряд.
Наче шикуємось ми на парад.
Руки попереду, нарізно ноги,
Вперед нахилитись,
Торкнутись підлоги.
Раз — нахилилися,
Два — піднялись,
В темпі виконуй
І не барись.
 
2. Робота в зошиті
1) Тестування.
Підкресліть правильну рівність.
а) 400 + 300 = 700            б) 420 + 240 = 680

Підкресліть неправильну рівність.
а) 60+ 60 =120                 б) 450 - 410 = 60

Підкресліть вираз, що є розв'язком задачі.
За 6 днів продали 48 ящиків помідорів. Скільки ящиків помідорів продадуть за 9 днів?
а) 48 : 6 + 9                    б) 48 : 6 • 9                      в) 48 : 6 - 9

3. Розв'язування задач
1) Протягом трьох днів у магазині продали 690 кг овочів. Першого і другого дня продали 280 кг, а другого і третього — 210 кг.
 
15.12.2014-1-1
 
- Про що дізнаємось, якщо обчислимо такі вирази?
690 - 210                               690 - 280

2) Сума трьох чисел 990. Сума першого і другого чисел 650, а другого і третього — 380. Знайдіть кожне число.
 
?? Психологічна вправа
- Заплющте очі, уявіть зелений колір. Ви серед лісу. Чути спів пташок. Ви сидите на галявині. Подув вітерець. Ви лягли, потягнулися. Тепер пострибали. Нахилилися до струмка, умилися. Потім до сонечка потягнулися і в школу за парту вернулися.

4. Складання і розв'язування задачі за схемою
 
15.12.2014-1-2
 
IV. Підсумок заняття

- Які види робіт виконували?
- Яке завдання здалося складним?
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014