Розв’язування рівнянь, у яких один із компонентів поданий виразом зі змінноюМАТЕМАТИКА, 3 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 17
 
Мета: вправляти учнів у розв'язуванні рівнянь; розвивати пам'ять, увагу, мислення; виховувати повагу одне до одного, самостійність.
Обладнання: таблиці; картки з цифрами.
 
Хід заняття
 
І. Організаційний момент

Здрастуйте, друзі! Підійдіть, будь ласка, до мене, утворіть коло. Візьміться за руки, заплющте на мить очі та відчуйте тепло, що зігріває ваші долоньки. А тепер побажайте одне одному чудового дня і гарного настрою, що допоможе вам працювати.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Математичний диктант
? Знайдіть суму чисел 29 і 18.
? Зменшуване 130, від'ємник 40, знайдіть різницю.
? Число 620 зменште на 600.
? Число 308 розкладіть на розрядні доданки.
? Знайдіть частку чисел 400 і 40.
? Число 24 збільште втричі.
 
3. Обчислення значень виразів
85 : 17                80 : 16                   92 : 23
72 : 18                74 : 37                   70 : 14

4. Розв'язування рівнянь
44 - х = 26                          43 - х= 24
 
ІІІ. Робота над темою заняття

1. Обчислення «ланцюжків»
 
18.12.2014-1-2н
 
2. Гра «Числовий ряд»
Усі гравці отримують картки з цифрами. Учитель називає число. Плеснути в долоні має той учень, на картці якого написане число, у 6 разів менше ніж назване.

3. Розв'язування задачі
Маленька синиця прилітає до свого гнізда з кормом 400 разів на день. Вона годує своїх малят комахами. Скільки комах знищить синиця за 2 дні?
 
4. Порівняння виразів
32 • 6 ? 23 • 6                       320 • 5 ? 230 • 5
67 • 3 ? 76 • 3                       670 • 3 ? 760 • 3
 
5. Розв'язування рівнянь
380 + х = 400                    х - 90 = 180                   40 - х= 13

6. Геометричний матеріал
Обчисліть площу і периметр прямокутника зі сторонами 7 і 11 дм.
 
?? Руханка
Маю вуха — ними чую,
а ногами чимчикую,
рот, язик — поїм смачне,
ніс — почую запашне,
руки — брата пригортаю,
очі — все це розглядаю.
Я за ними доглядаю
та здоровим підростаю.
                      Леся Вознюк
 
7. Робота в зошитах
1) Розв'яжіть рівняння.
х + 330 = 930                         х - 250 = 400

2) Знайдіть значення виразу 24 : х, якщо х = 4, 6, 3.

3) Розв'яжіть задачу.
В одному букеті а квіток, а в другому — 15. Усі квіти розклали порівну в 3 вази. Скільки квіток в одній вазі? Запишіть відповідь задачі виразом.

4) Розв'яжіть рівняння за зразком.
а) Зразок:
х - (60 +30) = 40
60 + 30 =90
х - 90 = 40
х = 40 + 90
х = 120
120 - (60 + 30) = 40
 
б) Продовжте розв'язання.
(310 + 230) : х = 90
310 + 230 = 540
...?
 
в) Розв'яжіть рівняння,
х • (70 + 3) = 730
х : (317 - 300) = 60
(769 - 700) : х = 23
 
?? Вправи для шиї
Поволі повертати голову від плеча до плеча, підборіддя, торкаючись грудної клітки. У крайньому боковому положенні голови вдихати і видихаючи повертати голову до іншого крайнього бокового положення, знову вдихати, повертаючи голову у протилежному напрямку, — видихати.
 
5) Побудуйте чотирикутник і всередині нього круг. Позначте точку М, що знаходилася б усередині чотирикутника і круга.
 
6) За виразом 370 + (370 + 200) складіть та розв'яжіть задачу, умова якої містить слова «на 200 більше».
 
IV. Підсумок заняття

?? Гра «Мікрофон»
- Що вам найбільше сподобалося на занятті?
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014