Мета:

Актуалізувати знання про небезпечні ситуації, про власну й суспільну безпеку в суспільному транспорті.

Завдання:

1. Формування знань про наслідки небезпечних ситуацій у суспільному транспорті.

2. Розвивати вміння правильно оцінювати яку-небудь ситуацію. Розбудити інтерес до предмета і захисту свого життя.

3. Виховувати обережність, формувати почуття відповідальності за свої вчинки й за безпеку навколишніх.

4. Розбудити інтерес до правил безпеки.

5. Формування вміння працювати в групах.

6. Формування вміння обґрунтовувати своє судження.

Хід уроку

I. Організаційний початок уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Яка людина вважається пішоходом?

2. Як повинні рухатися по дорозі пішоходи?

3. Правила найнебезпечніших ділянках дороги по шляху в школу.

III. Пояснення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.

Людина для зручності пересування створила транспортні засоби. Сьогодні ми навіть уявити собі не можемо наше життя в місті без автобусів, трамваїв, тролейбусів, метро.

Ми звикли користуватися транспортом для поїздок у школу, магазин, на стадіон, в інше місто або країну. Для цього існують різні види транспорту.

Які види транспорту ви знаєте?

Транспорт

міський водний повітряний залізничний

А кого називають пасажиром?

Виходить, ми все з вами буваємо пасажирами. І зобов'язані дотримувати правил поводження пасажира й міри безпечного поводження в транспорті.

2. Робота в групах.

а) Завдання

Складіть правила безпечного поводження в транспорті.

1 група «В автобусі»

2 група «У тролейбусі»

3 група «У трамваї»

4 група «У метро»

5 група « У вантажному транспорті»

6 група «Небезпечні ситуації в транспорті»

б) Робота в групі

в) Виступ груп 1-5

- Які правила поведінки ставляться до всіх видів транспорту?

- У чому особливість правил поведінки в трамваї?

г) У транспорті можуть виникнути небезпечні ситуації. Що це за ситуації і як надійти про це нам розповість 6 група.

IV. Закріплення.

Ситуаційні завдання:

1. Ви їдете в автобусі. У салоні автобуса виникла пожежа. Ваші дії?

2. Ви спускаєтеся в метро на ескалаторі. Зненацька роняєте пакет, і він сковзає по сходам долілиць. Ваші дії?

V. Релаксація

Закінчите пропозицію

- Я хочу подякувати...

- Я задоволений своєю роботою на уроці тому що...

VI. Домашнє завдання

Придумайте й запишіть у зошит ситуаційні завдання «У суспільному транспорті»