Мета: розвивати навички роботи з пластиліном; збагачувати та закріплювати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості об’ємної форми; розвивати дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу.

Обладнання: презентація, відео, пластилін, дощечка, ніж для пластиліну, зубочистки, фольга


Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
- Доброго дня! Мене звати Анна Миколаївна.
Сьогоднішній урок хочеться почати з чудових рядків, що кличуть нас до завзятості, працьовитості, радості життя, творчості. Нехай вони стануть і вашим девізом:
Не можеш  дізнайся,
Не знаєш  дізнайся,
Пробуй, шукай, здійснюй, досягай.
2. Перевірка готовності
Перевірте, щоб у вас на партах лежала все необхідне: пластилін, ніж для пластиліні, дощечка, зубочистки, фольга, а все інше приберіть, щоб вам нічого не заважало.
II. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні до нас на заняття завітав космонавт і він має для вам багато цікавої та пізнавальної інформації.
III. Сприймання і усвідомлення учнями повного навчального матеріалу.
1. Інформаційне повідомлення. Історія про космос.
З давних давен люди мріяли літати, як птахи. Спочатку вони піднімалися в небо на повітряних кулях, пізніше на літаках. Але люди продовжували мріяти про космічний простір. На початку люди вирішили перевірити безпеку польотів на собаках. Вибрали не породистих собак, а дворняжок, так як вони витривалі, невибагливі і тямущі.
У 1960 році 19 серпня стартував космічний корабель «Схід» з собаками Білкою і Стрілкою. Вони перебували в космосі майже добу (22 години) і благополучно приземлилися. Потім політ у космос здійснив перший космонавт - Юрій Олексійович Гагарін.
Перший у світі космонавт Юрій Олексійович Гагарін 12 квітня 1961р. на космічному кораблі ’’Схід’’ облетів нашу землю за 1 годину 48 хвилин.
- До речі день Космонавтики відзначають 12 квітня.
А наш український космонавт, Леонід Костянтинович Каденюк, 19 листопада 1997 року, на космічному кораблі ’’STS -87’’ ’’Колумбія’’, разом з американськими астронавтами виконував поставлені завдання. Він знаходився у космосі 15 діб, 16 годин.
- А зараз я хочу перевірити ваші знання про космічний світ за допомогою кросворду. Візьміть свої телефони, відкрийте QK-код та скануйте посилання і виконайте завдання.
2. Кросворд (робота в LearningApps.)
1. Планета, яка названа ім'ям бога — покровителя торгівлі та мандрівників. (Меркурій).
2. Мала планета. (Астероїд).
3. Явище повного згорання в атмосфері невеликих небесних тіл. (Метеор).
4. В перекладі грецькою – волохата, хвостата „зірка”. (Комета).
5. Наука, що вивчає Всесвіт. (Астрономія).
6. Найближча до нас зоря.(Сонце).
7.Прилад астрономів. (Телескоп).
8.Кулясте розпечене тіло, що випромінює світло. (Зоря).
9.Залишки небесних тіл, що впали на поверхню планет. (Метеорити).
10.Холодне кулясте небесне тіло. (Планета).
- Чудово, ви гарно впорались із завданням.
3. Відео «Цікаві факти про космос»
- А зараз, я пропоную переглянути цікаві факти про космос, вони справді незвичайні, тож будьте уважні.
4. Аналіз картин художника
- Діти, розгляньте картини космонавта Леонова, до речі він навчався в Кременчуцькому льотному коледжі. Це перша людина, яка вийшла у відкритий простір. І хто б міг подумати, що заслужений льотчик – космонавт ССРС, ще й художник.
- Прийом входження в картину
(Звучить музика)
- Діти, увага! Ми наближаємось до космоса. Приготуйтесь вийти у відкритий простір, одягніть скафандри.
(діти розглядають картини)
Тут надзвичайно гарно, розгляньте всі деталі, скажіть:
- Що зображено навколо вас (космонавти, космос, планети) як розташовані головні герої (посередині), які головні герої, які другорядні предмети (головні герої – космонавти, другорядні – планета),що розміщено на передньому плані (космонавти) на задньому (планета), який пейзаж оточує середовище, що навколо вас (відкритий космос)
- Розгляньте підбір кольорів, кольорову гаму? (картини відображені в холодних кольорах і лише маленькі деталі в - гарячих)
- Що сподобалось вам в цих картинах (зображення художником космосу), які почуття викликає у вас ці художні картини?(захоплення невідомим, космосом)
- Яка техніка виконання на картинах (живописна, фарбами).
5. Слухання музичних творів
Пропоную вам переглянути Группу “Space“ Волшебный полёт 1980.
Space» (англ. Космос) — це французький гурт з Марселя. Заснований 1977 року.
6. Фізкультхвилинка “Політ у космос”
А зараз давайте трішки відпочинимо.
Я собі цікаву гру (присісти-піднятися)
Навіть в космосі знайду. (нахили головою вправо-вліво)
На кометі політаю, (потягнутися вгору)
Навкруг Сонця покружляю. (покружляти на своєму місці)
Підмету Чумацький Шлях, (торкнутися руками підлоги, махи руками вправо-вліво)
Потім буду там гуляти. (крокування на своєму місці)
Покручу кільце Сатурна, (рухи тулуба по колу)
Щоб струнка була фігура. (рухи тулуба по колу)
Нахилюся на всі боки, (нахили тулуба вправо-вліво)
Як Уран, буду нівроку. (нахили тулуба вправо-вліво)
Що ж — у космосі цікаво (махи руками)
І звичайні робити вправи! (присісти-піднятися)
VI. Виконання самостійної практичної роботи
1. Самостійна робота
Діти сьогодні ми виготовим космонавта.
(під музику До зірок - Время и Стекло)
Послідовність виконання:
1. Спочатку зробіть заготовки, як це показано на слайді
2. За допомогою фольги, обгорніть пластилін.
3. Закріпіть всі деталі за допомогою зубочисток.
2. Виставка робіт.
V. Підсумок уроку
1. Перевірка знань учнів
- Молоці діти. Ви дуже гарно сьогодні попрацювали на заняті.
А зараз давайте перевіримо, як гарно ви засвоїли навчальний матеріал. Візьміть свої телефони, відкрийте QK-код та скануйте посилання і виконайте завдання (завдання на співставлення в LearningApps.)
- Що ви сьогодні дізналися нового?
- Що навчилися?
- Який у вас настрій?
Подивіться на нашу виставку, яка вона у нас гарна. На цьому наше заняття закінчилося, але я не кажу до побачення, а кажу до нових зустрічей.
2. Прибирання робочого місця